Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od 175zł (dla zamówień opłaconych z góry)

Magnez a zdrowie

0
Magnez a zdrowie

Magnez a zdrowie

 

🌟✨ Magnez a produkcja protein (białek) w organizmie ✨🌟

 

Magnez odgrywa kluczową rolę w produkcji protein, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Proteiny, zbudowane z aminokwasów, pełnią różnorodne funkcje:

1️⃣ Enzymy trawienne: proteiny, takie jak pepsyna, lipaza i amylaza, pomagają w trawieniu pokarmów.

2️⃣ Przeciwciała: proteiny stanowiące leukocyty neutralizują chorobotwórcze bakterie i wirusy, zapewniając odporność organizmu.

3️⃣ Transport krwi: erytrocyty (odpowiedzialne za transport tlenu) i trombocyty (ważne w procesach krzepnięcia krwi) są zbudowane z protein.

4️⃣ Neuroprzekaźniki: niektóre neuroprzekaźniki, takie jak GABA, kwas glutaminowy, insulina, wazopresyna i endorfiny, są również proteinami.

5️⃣ Tkanki ciała: proteiny tworzą mięśnie, naczynia krwionośne, chrząstki i inne tkanki. Kolagen a więc twór białkowy, stanowiący ponad 40% białek w organizmie, zapobiega zużyciu chrząstek.

 

Magnez odgrywa kluczową rolę w takich procesach jak:

Synteza protein: bierze udział w syntezie wszystkich białek, tworząc matrycowe mRNA, łącząc aminokwasy z tRNA i syntezując rybosomowe rRNA.

Budowa tkanek: pomaga w anabolizmie, czyli budowie tkanek, włączając w to mięśnie, naczynia krwionośne i chrząstki.

Inne funkcje Mg: uczestniczy w syntezie cukrów i tłuszczy, aktywnie transportuje substancje przez błony komórkowe oraz utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową i hydro-elektrolityczną.

Zwalcza stres i stany zapalne: skutecznie pomaga organizmowi zwalczać stres, alergie oraz stany zapalne.

 

🌱 Dlatego dbajmy o odpowiednią podaż magnezu w diecie, aby wspierać właściwą produkcję protein i zapewnić optymalne funkcjonowanie naszego organizmu! 🌱

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl