Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od Orlen Paczka (dla zamówień opłaconych z góry)

7% zniżki za pierwsze zakupy z rejestracją


Herbaty białe

Herbaty białe powstają z młodych pączków liściowych oraz najmłodszych listków zebranych z krzewu Camellia sinensis najczęściej wiosną. Są one od razu suszone. Młode pączki i listki pokryte są białym meszkiem - stąd nazwa herbaty.

Uzyskiwane z nich napary mają barwę jasną, delikatną. Kolejne napary są łagodniejsze. Listki zaparza się w temperaturze wody ok. 75-85 st. C przez 2-5 minut i parzy 1-2 razy (tak jest w Europie). Stosuje się tu ok. 1g listków na 100ml wody. Na Dalekim Wschodzie herbatę białą najpierw się "budzi" czyli zalewa wodą bardzo krótko i zaraz ją  wylewa. Dopiero potem traktuje się tak wstępnie "nasączone" listki wodą o temperaturze ok. 80 st. C przez pół minuty. Zaparza się tam 3-5 razy i za każdym razem o jakieś dziesięć sekund dłużej. Ale dawki herbaty są znacznie wyższe bo oni stosują najczęściej 3-5g listków na 100ml wody.

W herbatach białych więcej jest niż w zielonych różnych substancji biologicznie czynnych dlatego wykazują silniejsze działanie przeciwstarzeniowe, antyrodnikowe. Znajdziemy w nich alkaloidy, aminokwasy, lipidy, związki fenolowe (silne antyoksydanty). Suszone liście zawierają też trochę witamin C, A, E, K, z grupy B. Znajdziemy w nich liczne minerały takie jak potas, wapń, magnez, glin, mangan, żelazo,  selen, fluor. Występuje tu też teina (forma kofeiny), która przyspiesza czynność serca, podwyższa tempo przemiany materii, poprawia koncentrację, refleks, zmniejsza senność, poprawia nastrój.

 

Herbaty białe

Herbata biała Fujian White 100g Flavo

Herbata biała Fujian White 100g Flavo

Herbata biała Fujian White 100g marki Flavo to wysokiej jakości produkt. Herbata ta pochodzi z prowincji Fujian w Chinach. Składają się na nią najmłodsze, długie listki herbaciane, zbierane wiosną. Herbata Fujian White charakteryzuje się wspaniałymi właściwościami, ma w składzie mnóstwo polifenoli a zwłaszcza katechin o silnym potencjale antyoksydacyjnym.

Dostępność: duża ilość

Cena: 16,99 zł
szt.

Herbata biała Fujian White 50g Flavo

Herbata biała Fujian White 50g Flavo

Dostępność: duża ilość

Cena: 8,95 zł
szt.

Herbata biała Pai Mu Tan 50g Flavo

Herbata biała Pai Mu Tan 50g Flavo

Herbata biała Pai Mu Tan 50g

Herbata biała Pai Mu Tan powstaje przez zerwanie młodych pączków liściowych i listków. Poddawane są one razu suszeniu na słońcu. Młode pączki pokryte są białym meszkiem skąd wywodzi się jej nazwa. Napary herbaty białej są delikatne, orzeźwiające, bardzo smaczne.

Dostępność: duża ilość

Cena: 10,55 zł
szt.

Herbata biała Pai Mu Tan-100g Flavo

Herbata biała Pai Mu Tan-100g Flavo

Herbata biała Pai Mu Tan 100g Flavo

Powstaje przez zerwanie młodych listków oraz pączków liściowych z krzewów Camellia sinensis. Poddawane są one od razu suszeniu. Młode pączki pokryte są białym meszkiem - stąd nazwa herbaty.

Dostępność: duża ilość

Cena: 19,95 zł
szt.

Herbata biała White Monkey 50g Flavo

Herbata biała White Monkey 50g Flavo

Dostępność: duża ilość

Cena: 12,89 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl