Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa już od Orlen Paczka (dla zamówień opłaconych z góry)

7% zniżki za pierwsze zakupy z rejestracją

Nasiona i orzechy – zdrowie na wyciągnięcie ręki!

Nasiona i orzechy powinny codziennie gościć w diecie chcącego być zdrowym, odpornym i silnym fizycznie człowieka. Im mniej zjadamy orzechów i niektórych nasion, tym częściej chorujemy i źle się czujemy. Orzechy i nasiona to nie tylko kopalnia węglowodanów, białka, błonnika ale przede wszystkim dużych ilości bezcennych dla zdrowia nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3, a nawet omega-7 czy 9, jak również witamin (szczególnie E i z grupy B) oraz minerałów (magnezu, potasu, fosforu, wapnia ale i selenu, cynku). Kwasy tłuszczowe nienasycone zapewniają właściwe funkcjonowanie mózgu ale też układu sercowo-naczyniowego poprawiając profil lipidowy krwi. Orzechy (np. włoskie) i niektóre nasiona (np. słonecznika) zawierają mnóstwo witamin przeciwstarzeniowych, w tym wspaniałą witaminę E, która nie tylko walczy z wolnymi rodnikami ale poprawia też wygląd naszej skóry czy włosów. Regularne spożycie tej grupy pokarmów wspomaga walkę z miażdżycą, cholesterolem LDL, demencją starczą, wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą, a zapobiega zawałowi, udarowi mózgu, niektórym rodzajom nowotworów.

Spośród orzechów najbardziej popularne i cenione są orzechy włoskie, laskowe, nerkowce, brazylijskie, pistacje (właściwie to są nasiona), makadamia. Z nasion popytem cieszą pestki słonecznika, dyni, siemienia lnianego, sezamu, chia. I oczywiście wszystkie te orzechy znajdziecie Państwo w naszej ofercie w najlepszych cenach!

Wystarczy jedynie nieduża garść orzechów i nasion dziennie, żeby poczuć się w pełni sił i komfortowo!

NASIONA i ORZECHY

Błonnik naturalny 1kg Targroch
Producent: Targroch
Cena: 38,55 zł
szt.
zobacz więcej
Komosa ryżowa Quinoa 1kg Makar
Producent: MAKAR
Cena: 17,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mieszanka studencka 1kg Targroch
Producent: Targroch
Cena: 25,79 zł
szt.
zobacz więcej
Nasiona chia 1kg Makar
Producent: MAKAR
Cena: 23,65 zł
szt.
zobacz więcej
Nasiona CHIA 1kg, 100% natury
Producent: Targroch
Cena: 24,55 zł
szt.
zobacz więcej
Nasiona chia 300g Makar
Producent: MAKAR
Cena: 8,59 zł
szt.
zobacz więcej
Orzechy brazylijskie 500g
Producent: Targroch
Cena: 31,55 zł
szt.
zobacz więcej
Orzechy nerkowca 500g Targroch
Producent: Targroch
Cena: 26,85 zł
szt.
zobacz więcej
Pestki dyni łuskane 1kg Makar
Producent: MAKAR
Cena: 29,55 zł
szt.
zobacz więcej
Pistacje prażone solone 500g
Producent: Targroch
Cena: 34,95 zł
szt.
zobacz więcej
Popcorn ziarno 1kg Makar
Producent: MAKAR
Cena: 10,75 zł
szt.
zobacz więcej
Sezam biały ziarno 1kg Targroch
Producent: Targroch
Cena: 21,65 zł
szt.
zobacz więcej
Siemię lniane Złote 1kg Makar
Producent: MAKAR
Cena: 9,99 zł
szt.
zobacz więcej
Słonecznik łuskany 1kg Makar
Producent: MAKAR
Cena: 11,35 zł
szt.
zobacz więcej

Czyż nie lepiej postawić na zdrowie i prawidłowo się odżywiać by żyć optymalnie i z radością? Chcesz być zdrowszy? Sięgaj po nasiona i orzechy!


A piszę tak, bo orzechy są fenomenalnym źródłem różnych substancji odżywczych (witamin antystarzeniowych E i A, z grupy B, minerałów, polifenoli, kwasów tłuszczowych egzogennych), które najczęściej są skumulowane w małej objętości. Nie należy obawiać się orzechów (też nasion) ze względu na ich wysoką kaloryczność spowodowaną obecnością dużej ilości tłuszczów.  Orzechy i nasiona są bowiem prawdziwą kopalnią kwasów tłuszczowych wielonienasyconych takich jak omega-3 np. alfa-linolenowy (obecny w orzechach włoskich, brazylijskich, nerkowcach, nasionach chia i komosy ryżowej, pestkach dyni, siemieniu lnianym) czy omega-6 jak gamma-linolenowy i linolowy (występujące w orzechach włoskich, brazylijskich, laskowych, arachidowych, migdałach, nerkowcach, pestkach dyni, sezamie, nasionach słonecznika i komosy ryżowej) oraz jednonienasyconych kwasów tłuszczowych np. omega-9 (obecnych w orzechach laskowych, pistacjach, nasionach komosy ryżowej). Kwasy te (a więc NNKT i WNKT) mają bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego układu odpornościowego, nerwowego (sprawne działanie mózgu) czy właściwy poziom trójglicerydów i cholesterolu LDL. 20-30 g orzechów w diecie wpłynie znakomicie na nasze funkcjonowanie, na wygląd skóry i włosów, lepsze samopoczucie. Takie ilości orzechów nie zaszkodzą nawet cukrzykom i tym, którzy są na diecie odchudzającej gdyż orzechy mają niskie indeksy glikemiczne. Cenną właściwością orzechów jest brak glutenu, na który alergię ma coraz więcej ludzi.
I jeszcze jedna ważna uwaga; orzechy i nasiona najlepiej namoczyć w wodzie na kilka godzin, wówczas neutralizuje się pewne ilości fitynianów oraz inhibitorów enzymów, które utrudniają wchłanianie cennych składników odżywczych znajdujących się w tychże płodach roślinnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl